živá hudba každý den!
Blíž k hudbě jste nikdy nebyli!

 

 

"...unusually good selection of local groups"

N.Y.Times

 

 

 

 

 

U MALÉHO GLENA JAZZ & BLUES CLUB - KONCERT KAŽDÝ DEN!


U Malého Glena je již od roku 1995, díky své neformální uvolněné atmosféře a zejména kvalitním hudebním produkcím, považován za jeden z nejdůležitějších jazz & blues klubů ve městě, a to nejen našimi hosty, místními a zahraničnimi špičkovými jazzovými a bluesovými hudebníky či posluchači tohoto hudebního žánru, ale i prestižními mezinárodními médii The New York Times, Observer... či turistickými průvodci Time Out Prague, Let´s Go Europe...


Pondělky jsou ve znamení blues. Od roku 1995 jim vévodil charismatický skotský zpěvák a kytarista Stan the Man a jeho Bohemian Blues Band. Tato kapela u nás odehrála již více než 1000 koncertů a její pondělní angažmá bylo bezkonkurečně nejdéle trvajícím pravidelným bluesovým koncertem v Praze - podle názoru The New York Times "...the real Thing!". V současnoti můžete slyšet neméně charismatického bluesmana z Chicaga Rene Trossmana a jeho quartet.

 

V rámci úterních večerů můžete slyšet kapely jednoho z nejvšestrannějších kytaristů české scény Romana Pokorného. (Zlatý Anděl, Cena karla Velebného...). Úzerní alternativou je pak Libor Šmoldas Hammond Organ Trio (zmiňován jako "Rising Jazz Star" v prestižním americkém serveru "All About Jazz")

 

Středy patří mnohokrát oceněnému, v pravdě jazz & blues pianistovi Najponkovi a jeho triu.

 

Čtvrtky, pátky a soboty jsou věnovány tomu nejlepšímu co česká jazzová scéna nabízí. Straigh-ahead jazz, modern jazz, Be Bop, acid jazz, funk, ale vždy v podání 'nejžhavějších' hráčů ve městě! Mnohé z hráčů jste U Malého Glena měli šanci slyšet ještě před tím, než si vybudovali jméno, prestiž a mnohdy mezinárodní reputaci David Dorůžka, Robert Balzar, Karel Růžička Jr., Ondřej Štveráček, NajPonk, Ondřej Pivec, Matěj Benko, Josef Fečo, Standa Mácha, Rost'a Fraš, Jan Kořínek, Libor Šmoldas, Filip Gondolán a další.

Příležitostně zveme i zahraniční hosty, jakými v minulosti byli např. Osian Roberts, Alberto Marsico, Steve Clarke, Christian Rover, Peter Guidi, Piotr Baron, Eb Davis, Neal Sugarman. Bylo pro nás velkou ctí uvítat jména jako James Zollar, Sharon Jones, Randy Napoleon, Brian Charette či mezinárodní hvězdy jazzu, např. Brad Mehldau, Jeff Ballard, Freddy Cole a mnnohé další, kteří ocenili skvělou úroveň místních hudebníků tím, že si s nimi neformálně zajamovali.


Hrajete na hudební nástroj a máte rádi jazz a blues? Pokud ano, vezměte si nástroj a přijdte si zajamovat!

Jako jediný klub v Praze pořádáme každou neděli večer Jam sessions!

Pro bluesové fanoušky máme připraveno bluesové jam session vždy v poslední neděle v měsící. Režii má zkušený chicagský matador, bluesman Ren Trossman.

Úroveň je velice dobrá, takže se nezapomeňte zapsat na seznam hráčů, dohodněte si vaši skladbu s kapelníkem a s chutí do toho! 

 


klub otevřen od 19.3Oh

koncerty začínají ve 21.00h


 Měsíční program od nás můžete dostávat s předstihem v rámci našeho Newsletteru.

 

 

 


 

HUDEBNÍ PROGRAM

 

* změna programu vyhrazena


 

JAZZ & BLUES VENUE 360°
  TRIP ADVISOR

TRIP ADVISOR

 

 

 

happzy

  KAŽDOU STŘEDU

 

 

 

 

NAJPONK 

 


Najponk

nekompromisní  jazz&blues pianista se svou kapelou

 

podrobnosti najdete v našem  PROGRAMU

 

  KAŽDÉ ÚTERÝ

Roman Pokorny

 

 

ROMAN

POKORNÝ

BAND

 

dva rotující projekty

 Zlatý anděl a další ceny. 

   KAŽDÉ PONDĚLÍ

 

 

 

RENE TROSSMAN
BLUE MONDAY

...PURE CHICAGO BLUES!
 

Blues Matters magazine

  PŘIJĎ SI ZAHRÁT!

http://malyglen.cz/data/malyglen/galleries/2265/hungry_to_play.jpg


 

popadni nástroj a

 

PŘIJD' HRÁT!

made in INTRIKA – creative studio / powered by Elastic CMS © 2010