steve walsh

Steve Walsh - kytarista a producent (USA)

 

Jaké je tvoje hudební zázemí?

 Začal jsem hrát na kytaru ve dvanácti letech, potom co jsem viděl koncert Kiss. Později jsem studoval kytaru a aranžování na Berklee College of Music v Bostonu ve Spojených státech. Po Berklee jsem měl to štěstí být na newyorské a později nashvilské hudební scéně než jsem se před rokem přestěhoval do Prahy.

 

Proč děláš hudbu a co je pro tebe důležitější – hraní nebo produkování?

 Myslím, že si hudba vybere tebe, ne naopak. Je to spousta práce ale je to práce kterou miluješ. Díky hudbě mám bohatý život plný zkušeností, o kterých se spoustě lidem jen zdá, i když je to občas dřina. Co se týče otázky hraní a produkování, oboje si užívám stejnou měrou a každé dává tomu druhému širší perspektivu.

 

Na jakém projektu teď pracuješ?

 Teď koncertu se svým triem/kvartetem na podporu našeho CD u labelu Animal Music „Daily Specials“. Má newyorská kapela, The Brooklyn Boogaloo Glowout právě vydala naše poslední album „Old Soul“ na vinylové desce. Právě jsem skončil s produkcí alba české rockové kapely November 2nd, ze kterého mám velkou radost. Zároveň víc a víc mixuji a k tomu všemu rozjíždím kapelu v Praze s názvem Kombajn nebo anglicky Combine. Hrajeme směs country, swing a blues a občas s námi zpíva písničkářka Eliška Ptáčková, jejíž album „Svým způsobem“ jsem minulý rok produkoval.

 

Co si myslíš o jazzové scéně v Praze?

 Jazzová scéna v Praze je skvělá! Přátelé se mi občas kvůli mému pozitivnímu přístupu smějí, ale já si opravdu myslím, že je skvělá. Dnes je to pro hudbu těžké všude, ale v tuhle chvíli mi pražská scéna připomíná Boston na začátku devadesátých let, nebo New York na přelomu století. Je tady skupina muzikantů, kteří se učili hrát spolu. Všichni se podporují a vznikají tak zajímaví kapely, a co je nejdůležitější, všicni vyvíjejí svůj vlastní zvuk. Mým jediným přáním je aby se tyto skupiny proslavily po celém světě!

 

U Malého Glena je malá, intimní scéna – je pro tebe hraní tady něčím zvláštní?

 To je ono! Zdá se, že hudebníci rádi hrají v malých prostorách kam si lidi přišli poslechnout hudbu!

  TRIP ADVISOR

TRIP ADVISOR

 

 

happzy

 

KdyKde.cz

  ONE OF THE BEST...

U Malého Glena Awarded

made in INTRIKA – creative studio / powered by Elastic CMS © 2010