Marc Aanderud - a pianist

 

 

Mark Aanderud - jazz pianist, composer ( Mexico )

 

Vaše hudební zázemí tvoří spousta různých vlivů. Čím je pro vás zvláštní hrát jazz na piano a psát pro tento nástroj?

 

To je dobrá otázka! Jazz v podstatě znamená místo, kde se vše shromažďuje, kde je možné všechno a kde si můžu dělat, co se mi zrovna chce přímo při hraní. Jazz je samozřejmě hudební styl a jazyk a já ho studuji a respektuji, ale nevzdávám mu hold každý večer. Vlastně ho využívám tak, abych se od něho co nejvíce vzdálil.

Co je pro vás, jako někoho, kdo má kořeny v Mexiku a Severní Americe, zajímavé na pražské jazzové scéně?

 

Snažím se tu hlavně hrát tak, jak hraju! Vím, že mám jinou energii i zázemí než zdejší muzikanti a tyhle odlišné zkušenosti chci přenést na ně i na publikum. Obvykle se to dobře doplňuje a hudba se skvěle vyvíjí.


Jakou hudbu momentálně posloucháte? Co se vám na ní líbí?

 

Nechci vypadat arogantně, ale poslední dobou moc neposlouchám jazz. Snažím se, aby mě ovlivňovaly jiné věci, abych získal zajímavější přístup ke své hudbě. Jsou chvíle – alespoň v mém životě – kdy hudbu ostatních poslouchám jako ukázku toho, co už někdo vytvořil nebo vytváří, ale samozřejmě poslouchám i jen tak pro radost. Pomáhá mi to odlišit svoji hudební řeč a rozvíjet ji lépe a být v ní pokaždé více sám sebou.

Jaké jsou vaše v současné době vaše hlavní projekty?

 

Mám dva projekty ve spolupráci s jinými umělci! Nahrál jsem album ‘Mole’ v kvartetu se skvělým Davidem Gilmorem, Hernanem Hechtem a Luri Molinou. A mám CD v duu s úžasných argentinským bubeníkem Hernanem Hechtem. Mým hlavním projektem ale bude nové CD, které budu v listopadu natáčet v USA a Mexiku. S mým triem – jiným než tím americkým – vlastně něco z této hudby hrajeme u Glena.

  TRIP ADVISOR

TRIP ADVISOR

 

 

happzy

 

KdyKde.cz

  ONE OF THE BEST...

U Malého Glena Awarded

made in INTRIKA – creative studio / powered by Elastic CMS © 2010