Co "nakoplo" tvůj zájem o jazz?

 

Mám velké štěstí, že můj otec je jazzový fanda, organizátor skvělého jazzového festivalu "Jazz Goes To Town" v Hradci Králové. To znamená, že jazz byl vždycky okolo mě. Ale hrát jsem jej začal mnohem později. Studoval jsem klasické piano na konzervatoři, ale jazz byl vždycky můj hlavní zájem. Je to ta svoboda v improvizaci a obzvlášť má láska skládat a hrát vlastní věci, to je pro mě opravdu důležité.

 

Je nějaký klasický skladatel, který ovlivnil tvé hraní?

 

Určitě ano, ale nejsem si jist, že mohu někoho konkrétního jmenovat. Skutečně se mi líbí Šostakovič, Martinů, Bach ( samozřejmě ...). Ale nejvíc vlivů ke mě přichází z jazzu.

 

Můžeš nám říct něco o tvém posledním CD "Behind The Clouds"?

 

Je tam 9 původních skladeb. Každá je jiná, protože mám rád různé druhy hudby a tak je tam mnoho vlivů - jazz, klasická hudba, pop music, etc.. Ale skladby jdou k sobě dobře dohromady, protože jsou transformovány naším hraním do našeho "zvuku", a jak věřím je to pořád jazz s respektem k jazzové tradici.

 

Co je inspirujícího na jazovém pianovém triu?

 

Ve skutečnosti to nebyl můj původní záměr vést trio, ale nakonec jsem si uvědomil, že to je ideální formát pro mnoho mých skladeb. Ty věci skutečně náleží pianu. Ale v budoucnosti bych chtěl určitě zkusit i něco jiného.

 

Proč rád hraješ U malého Glena?

 

Líbí se mi ta intimita a úžasná atmosféra. Hraji zde sutečně rád.

 

Martin Brunner Trio U malého Glena:

22.1. a 25.2.2011

  TRIP ADVISOR

TRIP ADVISOR

 

 

happzy

 

KdyKde.cz

  ONE OF THE BEST...

U Malého Glena Awarded

made in INTRIKA – creative studio / powered by Elastic CMS © 2010