Naj Ponk

 

Kdy jsi se začal zajímat o jazz?

To začalo už když jsem byl velice mladej. Uslyšel jsem ‘giants of jazz’ ze sbírky mého otce....Woody Herman, Louis Armstrong, Duke Ellington, Stan Getz, John Coltrane, Count Basie a mnoho dalších....ale jestli si to správně vybavuju, začal jsem s klasickým rock ´n rollem z roku 1950! To je prostě moje záležitost! Potom jsem to vzal k rhythm and blues a třetí krok byl k jazzu!

Kteří hudebníci tě nejvíce ovlivnili?
Hluboce mě ovlivnili mnozí skvělí hudebníci! Nevím, kde dřív začít?! Řek´ bych, že první byli Elvis Presley, Chuck Berry, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Little Richard a později The Beatles. Pak přišli bluesové legendy, jako Muddy Waters, B.B. King, Sonny Terry, Robert Johnson, Otis Spann....a později Jimmy Smith, Bird, Miles, Monk, Bud, Trane, Bill Evans, Eric Dolphy, Dexter Gordon, Oscar Peterson....abych jich alespoň pár vyjmenoval! Ale největší vliv měl Louis SATCHMO Armstrong! On je ten správnej!!!!

Co se ti líbí na hraní jazzu?

Zkrátka, v jazzu je jistý zvláštní feeling, pocit, kterej se nedá porovnat! Je to prostě skvělej pocit, hrát kus swingující hudby s muzikantama, s kterejma tě to baví....

Byl jsi právě v New Yorku – může nám k tomu něco říct?

V New Yorku je skvěle, celý město swinguje! Byl to úžasnej zážitek! Každej jazzovej hudebník musí New York navštívit! Setkal jsem se tam znovu s mým hrdinou, pianistou Junior Mancem! Hraje pravidelně každou neděli v Cafe Loup. Je 82 let mladý(!) a pořád hraje vynikající hudbu! Nehrál jsem tam s George Mrázem, ale setkali jsme se v hospodě na pár piv!!

Můžeš nám říct něco o tvé poslední nahrávce?
Sólový projekt, cd ‘JUST FOR MY FRIENDS’ byl původně nápad producenta Pavla Vlčka a líbil se mi od prvního momentu! Je to mé jediné ‘live’ cd! Také jsem v současnosti udělal nahrávku s Greg Hutchinson (bicí) a Ondřej Pivec (Hammond B3) - ‘IT’S ABOUT TIME’ – je v pohodě a lehce to swinguje! Brzo přijde na řadu nové solo piano cd, nahrané v Brooklynu vloni v září. Kombinoval jsem piano a Fender Rhodes a z výsledku mám velkou radost! Zní to velice dobře!

Všiml jsem si, že jsi také fanoušek ‘metalu’ – a že jsi hrál crossover koncert, kde jsi kobinoval jazz a barokní hudbu – zdá se, že tvé hudební zájmy jdou daleko za hranice jazzu!
Jasně, metal je síla! Správně! Je to dlouhá cesta od Led Zeppelin a AC/DC ke kapelám jako Whitechapel nebo Misery Index....! Tihle chlapíci jsou skuteční virtuosové a fantastičtí muzikanti v tom co dělají! Viděl jsem vloni v Praze Lamb of God; neuvěřitelný, jak uměj hrát před 150 lidma v publiku....ZABIJÁK!!!!

Crossover mezi jazzem a barokní hudbou byl nápad mé přítelkyně, úžasný hráčky na harpsichord, Moniky Knoblochové. Z počátku jsem nevěděl, jak se do toho vejít, ale za chvíli jsme našli společnou řeč. Náš společný program se moc líbí!

A co Pražská jazzová scéna a U Malého Glena?
Pražská jazzová scéna roste a to je dobře! A hraní U Malého Glena je inspirující a pokaždé nové! Mám to místo v oblibě i jako host....vlastně je to jediný místo, kde muzikanti jsou tak blízko, že je to až kouzelný...

 

Ještě něco chceš dodat?
Mám jednu otázku! Kam zmizel Jimmy Hoffa?

  TRIP ADVISOR

TRIP ADVISOR

 

 

happzy

 

KdyKde.cz

  ONE OF THE BEST...

U Malého Glena Awarded

made in INTRIKA – creative studio / powered by Elastic CMS © 2010